Reliģiskās ceremonijas un svētki

Reliģiskās ceremonijas un svētki

Tās ir saistītas ar kalendāru. Pēc tradicionālā kalendāra gads dalās 12 mēnešos, kas atbilst Saules ceļam zodiakālajos zvaigznājos. Katrā mēnesī ir 30 dienas un vēl 5 papildus dienas gada beigās.

 

Kad tiek rakstītas šīs rindas rit mazdajasnas 3750.gads.

Jaunais gads sākas ar pavasara saulgriežiem (21. marts). Tie ir lieli svētki – Novruzs (tulk.- jauna diena), kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu. Tālāk gads dalās 4 gadalaikos, pa 3 mēnešiem katrā.

 

Pavisam gadā ir 6 lielie svētki – gahambari, kas tiek svētīti par godu kādai no Dieva radībām – debesīm, ūdeņiem, zemei, augiem, dzīvniekiem un cilvēkam.

 

Kopumā svētku dienu zaratustriešu kalendārā ir daudz, ir svētki katram Ameša Spenta , vēl var minēt Zaratuštras dzimšanas dienu (1. mēneša 6. diena), dvēseļu piemiņas dienu (1. mēneša 19. diena).

 

Svētkos zaratuštrieši apmeklē uguns templi, piedalās dievkalpojumā – jasna un tad rīko kolektīvu mielastu.

 

Vēl daži interesanti fakti:

 

Zoroastrismā ļoti tiek cienīts suns. Tas tiek uzskatīts par otru cienījamāko radību aiz cilvēka, suns pat drīkst piedalīties reliģiskās ceremonijās.

 

Populārākais pasaules zoroastrietis laikam gan ir Fredijs Merkūrijs, ansambļa ‘’The Queen’’ solists. Viņš nāca no parsiem, īstajā vārdā Faruhs Bulsara.

 

Kad 20. gs. trīsdesmitajos gados kāds japāņu uzņēmējs nodibināja jaunu autobūves firmu, viņš tās nosaukumam izvēlējās ‘’ kāda sena un varena dieva vārdu’’. Kā sauc šo firmu?

Source

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: